Škole za Afriku

Projekt se provodio tijekom prvog polugodišta i na božićnoj školskoj priredbi uspješno je završen.

Planirane su i ostvarene slijedeće aktinosti:

1. Skupljanje plastičnih boca – učenici od V. do VIII. Razreda (7. studenog 2009. bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu-Interliber, tijekom puta učenici i učitelji skupili su 125 plastičnih boca koje su zamijenili u trgovini i dobili 62,50 kn).
  2. Izrada Adventskih vjenčića- mješovita vjeronaučna družina organizirala je izradu adventskih vjenčića. Dana 22. studenog 2009. u   župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Klenovniku prodano je  15 adventskih vjenčića i skupilo se 450,00 kn.
  3. Mladi knjižničari organizirali su prodaju starih časopisa (promotivnih) i skupili su 100,00 kn.
  4. Učenička zadruga „Licitarsko srce“ pipremala je licitare i čestitke. Skupili su 437,00 kn.
  5. Doprinos od prodaje Unicef-ovih čestitki 185,00 kn.

Ukupno za djecu u Ruandi Klenovnički učenici i zaposlenici škole uplatili su 1.234,50 kn.

Klenovnički učenici poručuju: „Novac koji smo prikupili našim vršnjacima u Ruandi može zauvijek promijeniti živote i pomoći im da ostvare svoje snove“.

Iz UNICEF - ovog ureda u Zagrebu zahvalili su nam na pomoći darujući svakom učeniku kalendar - straničnik sa porukom Hvala ti! Škola je dobila plaketu koja će stajati u hodniku da nas potiče da i dalje budemo solidarni jedni prema drugima.

OŠ grofa Janka Draškovića prošle se školske godine uključila u UNICEF - ov projekt Škole za Afriku. Cijela Škola aktivno je sudjelovala u prikupljanju sredstava za djecu Ruande. Tim povodom organiziran je i integrirani dan s temom "Afrika", a imali smo i posebnog gosta - afričkog scećenika Odilona.

Ove školske godine škola nastavlja projekt sa sljedećim aktivnostima:

1. Prodaja adventskih vjenčića - Vjeronaučna družina

2. Prodaja starih brojeva časopisa - Mladi knjižničari

3. Prodaja božićnih ukrasa i čestitaka - Učenička zadruga

4. Sakupljanje plastične ambalaže na terenskoj nastavi

Ovim projektom želimo potaknuti cijelu zajednicu na brigu za drugoga, pomaganje, solidarnost i humanost.

A.Dž.