Škola bez nasilja

ZA SIGURNO I POTICAJNO OKRUŽENJE U ŠKOLAMA

STOP NASILJU MEĐU DJECOM

Naša se škola u ovaj projekt uključila školske godine 2004./2005., a 2006. dobila je plaketu "Škola bez nasilja".

U školi se kontinuirano radi na prevenciji vršnjačkog nasilja. Na početku školske godine svi razredi rade razredne vrijednosti, pravila i posljedice što se sve objedinjuje u školska pravila. Plakat sa školskim pravilima nalazi se na ulazu u školu. Učenici sa svojim razrednicima na satovima razrednika obrađuju teme vezane uz prevenciju nasilja. U školi djeluje i grupa vršnjaka pomagača iz 6. razreda.

A. Dž.

III. SUSRET MREŽE ŠKOLA BEZ NASILJA

Ove godine 17. i 18. studenoga održan je III. susret Mreže škola bez nasilja u Opatiji. Sudjelovalo je oko 500 djece iz približno 140 škola iz cijele Hrvatske. Tako je treći put zaredom sudjelovala i OŠ grofa Janka Draškovića iz Klenovnika. Osnovnu školu Klenovnik ove godine predstavljala je učenica 6. razreda Andrijana Oreški uz pedagoginju Ankicu Džalto, učiteljicu Šteficu Oštarjaš i predstavnika roditelja Baricu Vuglovečki. Sudionici su pohađali razlilčite radionice na temu prevencije nasilja među djecom te suradnju škole, roditelja i šire društvene zajednice. Vratili su se svjesni da svaki od nas može spriječiti neku vrstu nasilja među djecom jer svako dijete zaslužuje djetinjstvo bez nasilja.

A.O.